воскресенье, 10 февраля 2013 г.

ілюстрації до повісті лермонтова герой нашого часу

Велик Сорочинц. Такий вигляд мав будинок у якому народився М.В.Гоголь

З особливою любов ю були оспван письменником Велик Сорочинц, Диканька, Миргород, Василвка-Яновщина... Згадуючи про них, ми мимовол звертамося до творчост М.В.Гоголя.

Усе життя Гоголя можна назвати дорогою. Як свдчать спогади сучасникв лише в дороз вн захоплювався, вдчував натхнення  приплив нових сил. Дороги вели Гоголя до Москви  Петербурга, Рима  Парижа, Гамбурга та ґрусалима. Однак ус шляхи починалися з його рдного дому, з Украни, сюди завжди повертався думкою  душею. Навть прихд у свт майбутнього письменника пов язаний з дорогою. ґ легенда, за якою Микола Гоголь народився прямо у степу на повоз, яка застряла в березневих колях. Мабуть, у цьому  сенс, бо, майже не все життя письменник провв у дороз. У нього нколи не було сво см , тому Гоголь був дуже вдданий свом батькам  сестрам.

Вони наша нацональна святиня, кожен дотик до них допомага розумнню особи Гоголя, наближа нас до його творчост.

Багато мсць на Укран пов язано з перебуванням росйського письменника.

Вихований на кращих зразках росйсько лтератури, на поетичних укранських народних пснях та оповдях, письменник глибоко вдчув поезю та мелодйнсть творв свох сучасникв: "мало хто з наших поетв не залишив прекрасних зразкв, не кажучи вже про Пушкна, який нби цар у середин ц област  якого вслякий лричний твр, тльки-но з явився на свт, у ту ж мить перекладався на музику  спвався, бо був надзвичайно багатий на мелодю у звуках".

Тсними вузами були пов язан з передовими людьми Рос, з видатними дячами росйсько культури класики укрансько лтератури Т.Г.Шевченко, Леся Укранка, ¶.П.Котляревський, ґ.П.Гребнка, М.М.Коцюбинський та багато нших. Як невддльне м я Т.Г.Шевченка вд В.А.Жуковського вд О.М.Горького, так неможливо уявити М.В.Гоголя без дружби з О.С.Пушкним, С.Т.Аксаковим, О.А.¶вановим, ¶.С.Тургенвим, М.С.Щепкним та багатьма ншими.

Життя  творчсть М.В.Гоголя яскравий приклад, нащадкам, любов до стор  культури укранського народу, днання росйсько  укрансько культур, скрпленою у вках спльною долею, самою сторю двох братнх народв.

Шанобливо ступамо ми на землю, по якй ходив славетний син укранського народу, великий росйський письменник Микола Васильович Гоголь.

Михайлвське  Пушкн, Ясна Поляна  Толстой, Тархани  Лермонтов, Спаське-Лутовинове  Тургенв, Канв  Шевченко, Полтава  Котляревський, Панас Мирний, Короленко...

Трепетне почуття пробуджують у нас зустрч з мсцями, пов язаними з життям великих поетв, художникв, письменникв, як прославили Батьквщину свою творчстю.

Поняття Батьквщини завжди пов язане з любимими нашому серцю мсцями стежкою дитинства, широким полем, де колись вдбувався запеклий бй з чужинцями, дорогими  близькими людьми.

вд цих широких шляхв,

вд цього повтря,

адже вн починався саме звдси,

як реальна, земна людина...

"...В цьому краю Гоголь вдчуваться

СторнкиВртуальн виставкиМикола Гоголь

Навгаця КористувачЛаскаво просимо,Гсть Логн:Пароль:Код:Повторити:Зараз онлайнКористувачв: 0Гостей: 16Всього: 16 Бблотеки краю

Микола Гоголь | Вртуальн виставки | Сторнки | Здолбунвська централзована система публчно-шкльних бблотек

Комментариев нет:

Отправить комментарий